Superjunakinja za sve sa suvom kožom, linolna kiselina je sastojak kojem vredi posvetiti posebnu pažnju. Evo šta je korisno da znate.
Ovaj članak je nastao, nakon što smo isprobali Linola proizvode i uverili se u njihov kvalitet, u saradnji sa Linola kozmetikom, zasnovanom na linolnoj kiselini, kao vodećim ekspertom kada je u pitanju ovaj sastojak u nezi kože.
Za razliku od AHA i BHA, za koje možemo reći da su kiseline u užem smislu, linolna kiselina je esencijalna masna kiselina, koju sadrže masnoće i ulja. To znači da ona ne deluje na kožu kao eksfolijator (poput AHA i BHA), već je neguje i hrani. Donosimo najvažnije benefite ovog dragocenog kozmetičkog sastojka.
#1
Linolna kiselina je esencijalna masna kiselina koja se nalazi u našoj koži, gradi zaštitni sloj i ojačava barijeru kože. Naš organizam ne može sam da je proizvede. Potrebno je uneti je u organizam putem hrane ili kozmetike.
#2
Najbolje delovanje pokazuje na suvoj, ispucaloj i isperutanoj koži. Ravna površinski sloj, daje koži sjaj, mekoću i elastičnost. Zahvaljujući njoj crvenilo nestaje.
#3
Pomaže u tretiranju ekcema i dermatitisa. Linolna kiselina umiruje upalni proces i regeneriše hrapavu kožu. Prvi vidljivi rezultati su smanjena potreba za češanjem, smanjeno crvenilo i ljuspanje kože.
#4
Lekari je često preporučuju za decu koja imaju probleme sa ekcemima ili atopičnom kožom.
#5
Pomaže u hidrataciji kože, tako što čuva vlažnost unutar ćelija kože. Stvaranjem lipida na površinskom sloju, zaključava vlagu unutra, pa ne dolazi do isušivanja koje je karakteristično za zimu.
#6
Linolna kiselina dolazi iz prirode, odnosno, iz prirodnih ulja. Tu spadaju bademovo, arganovo, čičkovo, suncokretovo ulje, kao i ulje od kikirikija, avokada, žutog noćurka. Ulja se mogu aplicirati direktno na kožu, ali je efekat bolji kada se linolna kiselina unosi kroz medicinske formulacije, kao direktan unos svih benefita.
#7
Zima ima loše uslove za suvu kožu, jer je povećano zagađenje, isparavanja, centralno grejanje, alergije koje mogu izazvati ljuspanje. Pored toga, isušivanje može nastupiti zbog odeće od veštačkih materijala, kao i sapuna, kupki i deterdženata koji imaju alergene. Tada je neophodno dodatno unositi linolnu kiselinu i prekinuti upotrebu grubih čistača kože.
Beauty Desk preporuka:
Linola, medicinska kozmetika koja je bazirana na linolnoj kiselini – evo i zašto.
- Linola preparati za negu kože jedini su na našem tržištu sa jedinstvenom formulom sa esencijalnom linolnom kiselinom.
- Mogu je koristiti svi članovi porodice sa bilo kojim tipom kože. Posebno se preporučuje deci i odraslima sa suvom kožom, ili sklonošću ka ekcemima i dermatitisima.
- Linola linija sa esencijalnom linolnom kiselinom predstavlja emolijense za negu kože u stanjima atopijskog dermatitisa, neurodermatitisa, seboreičnog dermatitisa, suve, ljuspaste i nadražene kože, kao i kod psorijaze.
- Linola je u medicinskoj kozmetici prisutna još od 1938. godine. U pitanju je cenjeni brend među lekarima i farmaceutima, čiju efikasnost su dokazale brojne kliničke studije.
- Najvažniji sastojci Linola linije proizvoda su: esencijalna linolna kiselina, kanola i ricinusovo ulje, kao i ulja čička, pšeničnih klica i kikirikija. Tu su još bisabolol iz kamilice i urea.
- U slobodnoj prodaji naći ćete Linola kremu za lice, losion za telo, gel za pranje lica i tuširanje i zaštitni balzam za pelenski osip.
Foto: Beauty Desk redakcija